Na czym polega wykonanie brwi techniką cieniowania?

Jedną z metod przygotowania permanentnego makijażu brwi jest wykorzystanie tzw. cieniowania lub ombre. Używa się go do specjalnego bezpiecznego barwinka do skóry w obszarze łuku brwiowego. Jest on nakładany pod naturalne włoski, stanowiąc dla nich swego rodzaju tło.

Tym samym uzyskiwany jest pożądany efekt trójwymiarowego cieniowania porównywalny do efektu henny na skórze. Takie zabiegi przeprowadzam  w Salonie Urody Capri Karoliny Kędzia. Ważne jest jednak dokonanie wstępnej oceny brwi w celu ustalenia, czy to właśnie akurat ta metoda będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Cieniowanie dobrze sprawdza się bowiem wtedy, gdy ilość włosków w łuku brwiowym jest wystarczająca. Nie może być ich zbyt mało – w takim wypadku efekt nie będzie zbliżony do oczekiwanego. Warto też zwrócić uwagę na możliwości w zakresie wykonania takiego makijażu permanentnego brwi. Może on bowiem służyć zarówno do ich podkreślenia, jak i poprawienia ich wyglądu poprzez wymodelowanie. Istotne jest zachowanie właściwych proporcji, dlatego zabieg warto zrealizować w Salonie Urody Capri, gdzie jest on przeprowadzany bardzo starannie i profesjonalnie.

Jakie są zalety techniki ombre brows?

Uzyskanie trójwymiarowego efektu przy modelowaniu brwi jest też możliwe poprzez zastosowanie techniki nazywanej ombre brows. To obecnie jedna z najchętniej wybieranych przez klientki salonów kosmetycznych metod. Wynika to z możliwości uzyskania naturalnego wyglądu brwi przy jednoczesnym wyraźnym zarysowaniu ich konturów. Salon Urody Capri to miejsce, w którym wykonuje się zabiegi techniką ombre brows, modelując delikatne i trójwymiarowe brwi.

Trzecią z technik, jaką wykorzystuje w swoim gabinecie kosmetycznym Karolina Kędzia, jest metoda uzyskania tzw. efektu pudru. W tym wypadku zabieg polega na modelowaniu łuku brwiowego poprzez dopasowanie kilku odcieni wybranego pigmentu. Wymaga to dużych umiejętności, co jednak przekłada się na rezultaty takiego makijażu permanentnego. Jest on efektowny, zapewniając jednocześnie naturalny wygląd brwi, które są idealnie i trwale wymodelowane.

brwi metodą cienia
Makijaż permanentny