Mikropigmentacja włosów

Pigmentacja skóry pomaga uzupełnić braki w owłosieniu w sytuacjach, gdy na głowie są blizny po oparzeniach, urazach czy operacjach. Miejsca, w których nie ma włosów pigmentuje się barwnikiem w kolorze włosów.

Mikropigmentacja włosów Białystok

Makijaż permanentny skóry głowy polega na imitacji maleńkich mieszków włosków, punkcików, które zastępują włosy . Punkciki uzupełniają brakujące miejsca po włosach i optycznie zagęszczają je.
Podczas zabiegu dobierany jest odpowiedni do koloru skóry i włosów barwnik, a następnie przystępuje do pigmentowania skóry głowy.
Zabieg należy powtarzać średnio raz do roku. Częstotliwość uzupełniania zależy od stopnia złuszczania się naskórka i indywidualnych właściwości skóry.

Mikropigmentacja włosów Białystok

Mikropigmentacja zarostu u mężczyzn

Twarz mężczyzn, charakteryzuje się lekkim konturem zaznaczonym z mieszków włosowych w lekko szarym odcieniu.

Zabieg polega na odtworzeniu i imitacji zarostu w jak najbardziej realistyczny sposób pigmentowany (tak zwanych cebulek włosów) małych pomocników przypominających ogolony włos.
Zarost dopasowany zostaje indywidualnie do twarzy każdego klienta.

Jak wygląda zabieg:

1

Konsultacja

Określenie miejsca wykonania zabiegu.

2

Wykonywanie

Uzupełnienie brakujących miejsc po włosach i optyczne ich zagęszczenie.

3

Proces regeneracji

Proces regeneracji trwa 1-2 tygodni.

Czas zabiegu

120 min

Obszar

Głowa

Znieczulenie

Tak

Odstępy

6-8 tygodni

Koszt zabiegu

1500-7000 zł

Liczba zabiegów

2-3

Najważniejsze informacje odnośnie zabiegu

 • Zabieg pigmentacji medycznej głowy i zarostu to idealne rozwiązanie dla mężczyzn z:

  · Łysieniem plackowatym
  · Z zanikiem zarostu
  · Brakiem i zanikającym zarostem, bliznami i ubytkami w ,,brodzie "
  · Chcących optycznie zagęścić ,,fryzurę"

  Zarost dopasowany zostaje indywidualnie do twarzy każdego klienta.

 • · Po zabiegu należy zadbać o higienę oraz unikać mocniejszych kosmetyków w celu szybszej regeneracji.
  · Ewentualne pojawienie się „strupka” o jest całkowicie normalne i nie należy go zdrapywać. Do 7 dni „strupek” się wyłuszcza, a ostateczny kolor miejsca objętego zabiegiem jest jaśniejszy oraz bardziej naturalny.
  · Od 2 do 3 tygodni po zabiegu, nie należy korzystać z basenu oraz sauny.

 • Przeciwwskazaniami do zabiegu pigmentacji są:
  · Choroby skóry
  · Infekcje i stany zapalne
  · Nowotwory
  · Łuszczyca
  · Cukrzyca
  · Przyjmowanie leków rozcieńczających krew oraz preparatów sterydowych

 • Mikropigmentacja włosów — kiedy jest zalecana?


  Dostępność wszelkich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest obecnie tak duża, że coraz więcej osób decyduje się na to, aby z niej skorzystać. I bardzo dobrze, ponieważ jest to doskonały sposób na to, aby nie tylko poprawić swój wygląd, ale i własną samoocenę oraz samopoczucie. Jedną ze sprawdzonych metod, z całą pewnością jest mikropigmentacja włosów, którą zaleca się wykonać, gdy zmaga się ze znaczącą utratą włosów na głowie. Zarówno ze względu na przebieg choroby, jak i genetyki. Możliwe jest dobranie dla siebie najlepszej metody.

  Mikropigmentacja włosów Białystok — jak działa?


  Mikropigmentacja włosów Białystok, to doskonała propozycja dla każdego, kto ma do czynienia z nadmiernym wypadaniem włosów, w wyniku czego na skórze głowy pojawiają się gołe placki. Dla wielu osób może być to po prostu niekomfortowe. Taki stan rzeczy może być jednak wywołany nie tylko genetyką, ale i przebytą chorobą. Pigmentacja skóry głowy umożliwia uzupełnienie braków w owłosieniu. Jest to też sposób na zakrycie blizn, chociażby po operacjach, oparzeniach czy urazach. Ze względu na swój charakter, jest to rozwiązanie często i chętnie wybierane zwłaszcza przez mężczyzn, którzy chcą zakryć, chociażby zakola.

  Mikropigmentacja zakoli — na czym polega?


  Skoro zabiegi mikropigmentacji zyskują na stale rosnącej popularności, jak najbardziej warto wiedzieć, krok po kroku, na czym polega mikropigmentacji zakoli. Przede wszystkim jest to pewnego rodzaju makijaż permanentny skóry głowy, który polega na imitacji małych mieszków włosów. W taki sposób na skórę nanoszone są niewielkie punkciki, które doskonale imitują włosy. Optycznie przyczyniają się one także do zagęszczenia włosów. Wszystko zostaje dopasowane indywidualnie, ponieważ kolor pigmentu dobrany jest pod kątem koloru skóry, jak i kolorystyki włosów. Dzięki czemu efekty są spójne.

  Pigmentacja włosów — również zarostu


  Wiemy, jak dużą rolę dla wielu mężczyzn, odgrywa gęsty, piękny i zadbany zarost. Właśnie dlatego pigmentacja włosów może być wykonana również na brodzie. W ten sposób optycznie zagęści się zarost. Co więcej, zarost zostaje dopasowany indywidualnie do każdego klienta. Tak naniesione na skórę punkciki pigmentowe, sprawiają, że całość prezentuje się niczym krótko ogolony włos. To świetne rozwiązanie dla każdego mężczyzny, który marzy o bujnym zaroście. Należy jednak pamiętać, że takie zabiegi pigmentacji muszą być powtarzane regularnie. Najczęściej ponawiane są raz do roku.