Makijaż medyczny

Makijaż permanentny to nie tylko upiększanie okolicy twarzy, ale również pomoc medyczna i kamuflaż schorzeń lub defektów.

FB IMG 1601756292063

Pigmentacja medyczna ma na celu poprawienie stanu skóry po zabiegach chirurgicznych oraz operacjach.

Blizny na skórze głowy, po operacjach plastycznych, rekonstrukcji ust po rozszczepie wargi lub przerwane łuki brwiowe po wypadku oraz kamuflaż plam bielactwa.
Świetnie sprawdza się po zabiegach odtwarzanie brodawki oraz sutka po mastektomii.

Kolejnym zabiegiem pigmentacji medycznej jest mikropigmentacji skóry głowy. Polecany jest osobom borykającym się z problemem naturalnie postępującej utraty włosów, łysienia plackowatego, łysieniem androgenowym, nieudanym przeszczepem oraz utratą włosów na skutek choroby oraz osobom z widocznymi bliznami . Zabieg stosowany jest również do optycznego zagęszczenia włosów.

asdasd 1

Najważniejsze informacje dotyczące zabiegu

 • Dzięki pigmentacji medycznej pacjenci po chorobach nowotworowych i mastektomii poczują się lepiej , szybciej będą wracać do zdrowia oraz wyglądać i czuć się bardziej atrakcyjnie.

  Pigmentacja medyczna ma również zastosowanie w przypadku blizn oraz pomaga uzupełnić braki w owłosieniu głowy lub zarostu.

 • Zabieg pigmentacji medycznej może zostać wykonany nie wcześniej niż po upływie 12-18 miesięcy od pełnego wygojenia ran powypadkowych lub pooperacyjnych.

 • - Infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze,
  - Uszkodzenia skóry w miejscu pigmentowania, używanie odżywek na porost rzęs lub brwi
  - Ciąża i okres laktacji,
  - Menstruacja,
  - Półpasiec,
  - Świeże blizny,
  - Poparzenie słoneczne, skóra bezpośrednio po opalaniu
  - Stany zapalne,
  - Wybroczyny skórne,
  - Obniżenie odporności organizmu, infekcje, stany podgorączkowe
  - Choroby serca
  - Cukrzyca
  - Hemofilia
  - Zaburzenia psychiczne
  - Choroby skóry na powierzchni pigmentowanej, wykwity skórne
  - Reakcje alergiczne na barwniki

  Są takie przeciwwskazania, które wymagają konsultacji i zgody lekarza na wykonanie zabiegu. Do takich przeciwskazań należy zażywanie leków:

  - Uspokajających
  - Nasennych
  - Przeciwzakrzepowych
  - Sterydowych (trudniejsze gojenie)
  - Przeciwzapalnych
  - Antydepresyjnych
  - Grzybobójczych oraz antybiotyków
  - Leków na cukrzycę

 • Czym jest makijaż medyczny?


  Makijaż to nie tylko sposób na szybkie upiększenie i podkreślenie naturalnego piękna, ale także skuteczne rozwiązanie na kamuflaż defektów lub schorzeń. To dlatego makijaż medyczny służyć może jako wysokiej jakości pomoc medyczna, która wykorzystana zostanie, chociażby podczas maskowania blizn czy defektów powstałych po przebytych chorobach lub leczeniu. Dzięki temu w odpowiedni sposób można przywrócić piękny wygląd oraz gładką skórę. To świetna możliwość. W wielu przypadkach umożliwi nawet pozbycie się kompleksów.


  Makijaż medyczny Białystok — pigmentacja medyczna


  Jeśli chodzi o makijaż medyczny Białystok, jednym z częściej wybieranych zabiegów jest pigmentacja medyczna. Takie działanie ma przede wszystkim na celu poprawienie stanu skóry zwłaszcza po przebytych zabiegach chirurgicznych i operacjach.


  Kiedy najczęściej pacjenci decydują się na skorzystanie z pigmentacji medycznej? Głównie gdy ma się do czynienia z :  • - bliznami na głowie,

  • - bliznami powstałymi po zabiegach plastycznych,

  • - po zabiegach rekonstrukcji, na przykład ust

  • - po wypadkach.


  Taki makijaż medyczny zostaje wykonany jednak również, wtedy gdy dochodzi do naturalnej utraty włosów. W ten sposób można użyć pigmentu, aby zakamuflować ten fakt w możliwie najlepszy sposób.


  Pigmentacja medyczna — również dla pacjentów po przebytych chorobach


  Profesjonalnie wykonana pigmentacja medyczna, jak najbardziej polecana jest też pacjentom po przebytych chorobach, zwłaszcza nowotworowych. W pewnym sensie dzięki temu, wielu pacjentów szybciej wraca do zdrowia. Dlaczego? Ponieważ na nowo czują się atrakcyjni, zadbani, z wykluczeniem ich ewentualnych kompleksów czy defektów, które wcześniej stanowiły dla nich spory problem.


  Pigmentacja medyczna — pigmentacja blizn


  Wielu pacjentów zmaga się z nieestetycznymi bliznami, które znacząco ich szpecą. Zwłaszcza jeśli mowa o bliznach, które znajdują się w widocznych miejscach. Jak można działać w takich przypadkach? Po raz kolejny sprawdzi się pigmentacja medyczna, z tym że z naciskiem na samą pigmentację blizn. W ten sposób można uczynić je mniej widocznymi. Zwłaszcza wtedy gdy, znajdują się one na owłosionej części ciała i po prostu od razu rzucają się w oczy.


  Pigmentacja tego typu wskazana jest także pacjentom chemioterapii, którzy utracili na przykład brwi i w ten sposób chcą odbudować ich wygląd. Zwłaszcza że, zabieg sam w sobie jest bardzo prosty, szybki a tym samym nie wymaga żadnego większego przygotowania do niego.