Peeling chemiczny

Wszystkie nasze peelingi mają działanie keratolityczne, dzięki czemu powodują przyspieszoną odnowę komórkową skóry.

cosmetologist puts chemical peeling woman s face with brush

Stosowane są w celach estetycznych, a także terapeutycznych

Mediderma to marka specjalizująca się w produktach do użytku profesjonalnego. Została założona 25 lat temu przez grupę dermatologów, na czele z doktorem Gabrielem Serrano, który jest również założycielem Laboratorium Sesderma, jednego z najbardziej uznanych laboratoriów, zajmujących się wytwarzaniem najwyższej jakości, najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych produktów do pielęgnacji skóry.

Jak wygląda zabieg:

1

Konsultacja

Przed wyborem odpowiedniej terapii należy zdiagnozować problem i zdefiniować oczekiwania, w tym pomoże opinia specjalisty. Nasz kosmetolog odpowiednio, doradzi i dobierze terapię do twoich potrzeb skóry.

2

Wykonywanie

Nanopore jest niemal bezbolesny. To zasługa zupełnie innej budowy igieł i sposobu ich poruszania się, a skóra szybciej się regeneruje. Igły w Nanopore pobudzają czynniki wzrostu do naturalnej odbudowy.

3

Proces regeneracji

Jest to bardzo indywidualna sprawa. U niektórych osób zabieg nie pozostawia właściwie żadnego zaczerwienienia i obrzęku, a regeneracja trwa zaledwie kilka dni. U innych peeling chemiczny może wywoływać obrzęk czy zaczerwienienie, ale jest to zupełnie naturalna reakcja.

Czas zabiegu

40 min

ion body 1

Obszar

Ciało

fontisto injection syringe 1

Znieczulenie

Nie

clarity calendar solid 1

Odstępy

2-4 tygodnie

wallet 1

Koszt zabiegu

250-300 zł

Liczba zabiegów

3-8

Najważniejsze informacje odnośnie zabiegu

 • W ciągu 3 tygodni przed zabiegiem:
  - Nie należy wykonywać żadnych innych peelingów profesjonalnych (dermabrazja, mikrodermabrazja, peelingi ultradźwiękowe, zabiegi laserowe)

  W ciągu 2 tygodni przed zabiegiem:
  - Należy unikać korzystania z solarium i długotrwałej ekspozycji na słońce

  W ciągu 1 tygodnia przed zabiegiem:
  - Nie należy wykonywać zabiegów medycyny estetycznej takich jak implantacja wypełniaczy, mezoterapia lub toksyna botulinowa

  W ciągu 5 dni przed zabiegiem:
  - Nie należy stosować substancji o właściwościach ścierających lub drażniących skórę, nie zaleca się farbowania, wybielania, depilacji ani golenia obszaru zabiegu;
  - W przypadku mężczyzn - zalecany okres od ogolenia zarostu wynosi co najmniej 24 godziny

 • - Należy unikać bardzo niskich i bardzo wysokich temperatur, w szczególności sauny;
  - Należy zrezygnować z basenu i długich kąpieli (aby uniknąć zakażenia skóry);
  - Należy bezwzględnie unikać ekspozycji na słońce i korzystania z solarium, w tym czasie należy korzystać z wysokiej ochrony przeciwsłonecznej;
  - Nie należy wykonywać zabiegów powodujących podrażnienie skóry (zabiegi laserowe, depilacja, dermabrazja);
  - Nie należy wykonywać zabiegów medycyny estetycznej;

 • - Otarcia naskórka i otwarte rany;
  - Opryszczka;
  - Grzybica skóry;
  - Wykwity ropne;
  - Brodawki skórne;

 • Peeling Białystok – najlepszy sposób na oczyszczenie twarzy


  W jaki sposób prawidłowo oczyszczać twarz? Tak, aby faktycznie odetkać pory, oczyścić je, a jednocześnie nie podrażnić nawet najbardziej delikatnej skóry? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się do profesjonalnego salonu, który ma doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów. Tylko w ten sposób będzie można mieć pewność, że peeling jest nakładany prawidłowo i w odpowiednim stężeniu dobranym do potrzeb i typu danej skóry. Nie można zapominać nawet o takich na pozór drobnych szczegółach. Każdy zabieg musi być prawidłowo dobrany pod osobę i jej rodzaj skóry.

  Jak wygląda zabieg peelingu medycznego w Białymstoku?


  Oczywiście, zanim podejmie się ostateczną decyzję dotyczącą wykonania któregoś z zabiegów, warto zapoznać się z tym, jak krok po kroku wygląda zabieg peeling medyczny w Białymstoku. Na samym początku odbywa się konsultacja, podczas której zdefiniowany zostanie dany problem skóry i dobrane zostanie najlepsze działanie. Nasz kosmetolog na pewno doradzi, w jaki sposób pielęgnować skórę, czego jej potrzeba i który z zaproponowanych zabiegów będzie najbezpieczniejszy. Dzięki temu można się w pełni zrelaksować – jest się w dobrych rękach! Następnym etapem jest już samo wykonanie zabiegu. Jest on praktycznie bezbolesny, dzięki zastosowaniu nowoczesnego typu igieł i ich wkłuwania. Skóra szybciej się regeneruje i to w naturalny, samoistny sposób. Proces regeneracji to jednak bardzo indywidualna sprawa. U niektórych osób nie widać żadnego podrażnienia, u innych zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni. Warto obserwować samego siebie.

  Peeling chemiczny w Białymstoku


  Czy peeling chemiczny w Białymstoku przynosi oczekiwane rezultaty już po jednym razie? Najczęściej te zabiegi są powtarzalne. Jednorazowy zabieg trwa około 40 minut i wykonywany jest bez podawania znieczulenia. Można go wykonać na twarz, ale i na dowolne partie ciała. Aby uzyskać trwały i najlepszy efekt, poleca się wykonać serię zabiegów, najczęściej składającą się z od 3 do 8 zabiegów. Między każdym zastosowane muszą zostać rekomendowane odstępy. Z reguły jest to przerwa pomiędzy 2 a 4 tygodnie. Pozostawia to skórze czas na samodzielną regenerację i wzmocnienie. Dzięki temu przed każdym kolejnym zabiegiem prezentuje się lepiej. Jest to rodzaj peelingu, który poleca się każdemu, ale zawsze podstawą jest to, aby ustalić zakres działania indywidualnie, w oparciu o potrzeby oraz stan i rodzaj swojej skóry.