Pigmentacja medyczna blizn

Podczas zabiegu pigmentacji medycznej dobierany zostaje barwnik kamuflujący w odcieniu Twojej skóry. Wprowadza się go w odbarwionym miejscu skóry.

Rectangle 893 6 1

Po zabiegu jasna plama w miejscu zmienionym chorobowo staje się mniej widoczna.
Osoby po chemioterapii oraz chore na alopecję często nie mają rzęs bądź utraciły je w wyniku leczenia.
Zdarza się, że często nie chcą odrosnąć.

Brak rzęs i brwi powodują, że oczy są mało widoczne i twarz traci wyrazistość. Codzienny makijaż bywa uciążliwy, a często nieefektywny. W takiej sytuacji pigmentacja medyczna jest najlepszym rozwiązaniem.

Jak wygląda zabieg:

1

Konsultacja

Dobranie odpowiedniego barwnika kamuflującego do skóry.

2

Wykonanie zabiegu

Wprowadzenie barwnika na odbarwionym miejscu skóry.

3

Proces regeneracji

Proces regeneracji trwa 6-8 tygodni.

Czas zabiegu

60 min

ion body 1

Obszar

Ciało

fontisto injection syringe 1

Znieczulenie

Nie

clarity calendar solid 1

Odstępy

6-8 tygodni

wallet 1

Koszt zabiegu

250-2000 zł

Liczba zabiegów

2

Najważniejsze informacje odnośnie zabiegu

 • · Przez 3 dni przed zabiegiem zaleca się przyjmowanie tabletek HEVIRAN (na receptę). Lek ten jest preparatem przeciwwirusowym, który chroni przed wystąpieniem opryszczki. Lek przyjmujemy po konsultacji z lekarzem.
  · Skóra w obrębie powiek powinna być odpowiednio nawilżona. Oczy wrażliwe i skłonne do opuchnięć? W takim przypadku warto wcześniej przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki.
  · Dobrze jest być wypoczętą bezpośrednio przed zabiegiem. Nie należy stosować odżywki do rzęs przez 1 miesiąc przed zabiegiem.

 • · Nie należy korzystać z sauny, solarium (nawet 3-4 tygodnie), zabiegów SPA oraz basenu.
  · Nie należy dopuszczać do wysuszania oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry. Należy również unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego.
  · Przez około 7 dni po zabiegu miejsce poddane pigmentowaniu należy traktować ze szczególną delikatnością.

 • · Infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze,
  · Uszkodzenia skóry w miejscu pigmentowania, używanie odżywek na porost rzęs lub brwi · ciąża i okres laktacji,
  · Radio lub chemioterapia,
  · Menstruacja,
  · Półpasiec,
  · Świeże blizny,
  · Poparzenie słoneczne, skóra bezpośrednio po opalaniu
  · Stany zapalne,
  · Wybroczyny skórne,
  · Obniżenie odporności organizmu, infekcje, stany podgorączkowe
  · Choroby serca
  · Cukrzyca
  · Hemofilia
  · Zaburzenia psychiczne
  · Choroby skóry na powierzchni pigmentowanej, wykwity skórne
  · Reakcje alergiczne na barwniki
  · Nowotwory

  Są takie przeciwwskazania, które wymagają konsultacji i zgody lekarza na wykonanie zabiegu. Do takich przeciwskazań należy zażywanie leków:

  · Uspokajających
  · Nasennych
  · Przeciwzakrzepowych
  · Sterydowych (trudniejsze gojenie)
  · Przeciwzapalnych
  · Antydepresyjnych
  · Grzybobójczych oraz antybiotyków
  · Leków na cukrzycę

 • Czym jest pigmentacja medyczna blizn i kiedy jest wykonywana?


  W ostatnim czasie wszelkie metody poprawy wyglądu, zwłaszcza w przypadku osób, które przeszły ciężką chorobę, cieszą się naprawdę rosnącym zainteresowaniem. Dlaczego? Jest to doskonały sposób na poprawę nie tylko swojego wyglądu i estetyki, ale i na przywrócenie pewności siebie, wzmocnienie samooceny i szybszego powrotu do zdrowia, bo jak wiadomo, zdrowie psychiczne odgrywa tutaj bardzo dużą rolę. Obecnie metody, jakimi posługuje się pigmentacja medyczna blizn, są jak najbardziej dopasowane do potrzeb, dzięki czemu można mieć pewność, że całość zabiegu będzie bezpieczna i precyzyjna.

  Pigmentacja medyczna blizn Białystok — indywidualne dopasowanie


  Podstawą odpowiednio wykonanej pigmentacji medycznej niewątpliwie jest indywidualne dopasowanie wykorzystywanego pigmentu. Dzięki temu, że jest on precyzyjnie dobrany do koloru skóry, o wiele łatwiej jest zamaskować widoczne na skórze blizny.

  To dlatego za każdym razem pigmentacja medyczna blizn Białystok, przeprowadzana jest w sposób absolutnie indywidualny, bazując na potrzebach konkretnej osoby. Taka pigmentacja wykorzystana może zostać w wielu różnych sytuacjach. Nie tylko przy przykrywaniu blizn. Warto mieć tego świadomość, ponieważ w taki sposób znacznie łatwiej jest dobrać rozwiązanie dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb.

  Pigmentacja medyczna blizny — wskazania


  Kiedy warto wziąć pod uwagę to, aby pigmentacja medyczna blizny faktycznie została wykonana? Na pewno z tej opcji warto skorzystać, wtedy gdy blizny widoczne są w odkrytych miejscach i bardzo rzucają się w oczy, co naturalnie wpływać może na samopoczucie i samoocenę konkretnej osoby. Warto zastanowić się nad ich pigmentacją również, wtedy gdy mają one nieestetyczny odcień. Nowoczesne metody działania, jak najbardziej pozwalają zniwelować ich widoczność i sprawić, że nie będą już dłużej przyciągać niczyjej uwagi.

  Pigmentacja medyczna blizn — jak wygląda zabieg?


  Warto też przybliżyć, jak krok po kroku wygląda taki zabieg. Przede wszystkim pigmentacja medyczna blizn rozpoczyna się od konsultacji, podczas której dobrany zostaje odpowiedni barwnik, który kamuflować będzie bliznę. Następnie wykonanie zabiegu, czyli wprowadzenie barwnika na odbarwioną część skóry, a potem oczekiwanie na końcowe rezultaty. Proces regeneracji skóry po przeprowadzeniu profesjonalnej pigmentacji to z reguły 6-8 tygodni. Po tym czasie podziwiać można rezultaty, które na pewno każdemu bardzo przypadną do gustu i będą pozytywne!