Pigmentacja po chorobie
Pigmentacja medyczna pozwala na wyraźne zmniejszenie widoczności wszelkich blizn i rozstępów.
Dla wielu osób jest szansą na znaczną poprawę wyglądu zewnętrznego, a co za tym idzie, odzyskanie pewności siebie i pełen powrót do formy psychicznej.
Nowoczesna technologia pozwala na uzyskanie efektu światłocienia oraz odcienia idealnie dopasowanego do indywidualnych cech pacjenta. Uzyskane efekty rekonstrukcyjne są bardzo naturalne.
Pigmentacja medyczna jest zabiegiem bardzo cenionym m.in. wśród chorych na alopencję, po chemioterapii, mastektomii.
Pigmentacja medyczna ust
Zabieg pozwala odtworzyć czerwień wargową i wyregulować kształt ust. Usta pokrywane są jednolicie kolorem w odcieniu czerwieni lub różu. Odpowiednio dobrany kolor pigmentu kamuflującego pozwala pokryć bliznę nad wargą.
Po zabiegu usta są pełniejsze, a blizny mniej widoczne, co w dużej mierze poprawia wygląd i samopoczucie.
Rekonstrukcja brodawki sutkowej po mastektomii
Zabieg rekonstrukcji otoczki brodawki sutkowej jest ostatnim etapem w procesie leczenia na celu poniesienie własnej samooceny, polepszenie samopoczucia pacjentek oraz pozwala odzyskać dobry stan psychiczny.
Mamy trzy możliwości stworzenia imitacji otoczki brodawki sutkowej i zależy to od stanu piersi pacjentki. Kształt dobieramy do naturalnej brodawki wiernie odtwarzając jej zarys.
Jak wygląda zabieg:
Konsultacja
Dobór koloru, barw i intensywności.
Wykonywanie
Wykonanie rysunku.
Proces regeneracji
Proces złuszczania naskórka pigmentacyjnego następuje po około 3 dniach.
Czas zabiegu
60 min
Obszar
Ciało
Znieczulenie
Nie
Odstępy
6-8 tygodni
Koszt zabiegu
250-2000 zł
Liczba zabiegów
2
Najważniejsze informacje dotyczące zabiegu
-
Zabieg pigmentacji rekonstrukcyjnej wymaga zachowania odpowiedniego okresu rekonwalescencji skóry i może być przeprowadzony nie wcześniej, niż po upływie 12-18 miesięcy od pełnego wygojenia ran powypadkowych lub pooperacyjnych.
-
W przypadku pigmentacji medycznej ust zaleca się przyjmowanie tabletek HEVIRAN - na 3 dni przed zabiegiem. Ważne, aby skóra była odpowiednio nawilżona.
Po zabiegu należy unikać długotrwałego kontaktu z wodą, Nie powinno się również wystawiać na nadmierne promieniowanie UV, przebywać w saunie, solarium. -
- Infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze,
- Uszkodzenia skóry w miejscu pigmentowania, używanie odżywek na porost rzęs lub brwi · ciąża i okres laktacji,
- Menstruacja,
- Półpasiec,
- Świeże blizny,
- Poparzenie słoneczne, skóra bezpośrednio po opalaniu
- Stany zapalne,
- Wybroczyny skórne,
- Obniżenie odporności organizmu, infekcje, stany podgorączkowe
- Choroby serca
- Cukrzyca
- Hemofilia
- Zaburzenia psychiczne
- Choroby skóry na powierzchni pigmentowanej, wykwity skórne
- Reakcje alergiczne na barwniki
Są takie przeciwwskazania, które wymagają konsultacji i zgody lekarza na wykonanie zabiegu. Do takich przeciwskazań należy zażywanie leków:
- Uspokajających
- Nasennych
- Przeciwzakrzepowych
- Sterydowych (trudniejsze gojenie)
- Przeciwzapalnych
- Antydepresyjnych
- Grzybobójczych oraz antybiotyków
- Leków na cukrzycę -
Czym jest pigmentacja po chorobie?
W ostatnich czasach rozwój medycyny estetycznej i wszelkich zabiegów, które dają możliwość znaczącej poprawy wyglądu, bardzo przyspieszył. Właśnie z tego powodu korzystać można z nowatorskich metod, które dobrać można indywidualnie, aby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.
Jednym z przykładów takich możliwości, jest właśnie pigmentacja po chorobie. Często stosowana, jak sama nazwa wskazuje, w przypadku osób, które przeszły skomplikowane i wieloetapowe leczenie, albo zabiegi chirurgiczne pozostawiające trwałe ślady. Dzięki zastosowaniu pigmentacji można działać precyzyjnie i punktowo.
Pigmentacja po chorobie Białystok
Dla naprawdę wielu osób to właśnie pigmentacja po chorobie Białystok jest szansą na znaczącą poprawę swojego wyglądu i tym samym, także na wpłynięcie na swoje samopoczucie oraz poczucie własnej wartości. Nie od dziś wiadomo, że lepsze samopoczucie to lepsze zdrowie psychiczne, a to natomiast przekłada się na efektywniejszą walkę z chorobą i szybszy powrót do pełnej sprawności.
Obecnie nowoczesne techniki pozwalają na jak najlepsze dobranie stosowanej metody oraz preparatu, aby przybliżyć się w największym stopniu do odcienia skóry czy konkretnych jej potrzeb. Wszystko to sprawia, że pigmentacja jest bezpieczna, pewna i nie ma dużych przeciwwskazań, aby się jej poddać, choć oczywiście zawsze warto ustalić to ze swoim lekarzem, który ma najwięcej do doradzenia w tym zakresie.
Pigmentacja medyczna ust
Pigmentacja medyczna może zostać wykonana także na ustach. Całość zabiegu pozwala na odtworzenie czerwieni wargowej lub dodanie jej intensywności. Jest to też sprawdzony sposób na wyregulowanie kształtu samych ust. Jaki pigment jest nakładany na usta? Z reguły są one w całości pokrywane pigmentem czerwonym lub różowym. Poprzez odpowiednie dopasowane stosowanego pigmentu, oczywiście możliwe jest zakamuflowanie na przykład blizny na ustach lub nad ustami. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nieznacznie powiększyć sobie tym sposobem usta.
Pigmentacja medyczna brodawki
Taki sam zabieg można wykonać na brodawkach. Pigmentacja medyczna po mastektomii, wielu kobietom jest w stanie pomóc w powrocie do codzienności. Wiele pacjentek po tym zabiegu wskazuje na znaczące podniesienie własnej samooceny, ale i ogólnego samopoczucia. To ostatni etap w procesie rekonstrukcji brodawki sutkowej po zabiegu. Obecnie znane są aż trzy precyzyjne metody stworzenia imitacji otoczki brodawki sutkowej. Warto się z nimi zapoznać i dobrać do swoich potrzeb.