Mezoterapia igłowa a bezigłowa – poznaj najważniejsze różnice

W ostatnim czasie mezoterapia stała się jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów. Głównie dlatego, że przynosi ona wiele pozytywnych rezultatów, które widoczne są już w krótkim czasie po wykonaniu zabiegu. Wyróżnić można dwa podstawowe warianty, a mianowicie mezoterapię igłową i bezigłową. Warto wiedzieć, czym się one między sobą różnią, a dzięki temu łatwiej podejmie się ostateczną decyzję!

Spis treści:

  1. Mezoterapia igłowa czy bezigłowa? Zobacz, co będzie lepszym wyborem
  2. Mezoterapia igłowa czy bezigłowa – która lepsza?
  3. Mezoterapia igłowa a bezigłowa. Którą wybrać?
  4. Mezoterapia igłowa i bezigłowa – dobierz ją do potrzeb skóry

Mezoterapia igłowa czy bezigłowa? Zobacz, co będzie lepszym wyborem

Dbanie o skórę, wzmacnianie jej i odżywianie to bardzo ważne czynności, których należy mieć pełną świadomość. Dzięki temu zachowa się młodszy wygląd skóry na dłużej, a do tego dostarczy się jej niezbędnych składników odżywczych, które wpływają na jej jędrność, miękkość czy odżywienie. Mezoterapia ma na celu poprawić przenikanie przez naskórek substancji odżywczych. Obecnie rozróżniane są dwa rodzaje. Wybierz czy bardziej przekonuje cię mezoterapia igłowa czy bezigłowa.

Mezoterapia igłowa czy bezigłowa – która lepsza?

Bardzo częstym pytaniem, które pojawia się w tym kontekście, jest oczywiście to, która mezoterapia będzie lepsza w danym przypadku. Warto od razu zaznaczyć, że nieco się one jednak różnią! Na pewno zaletą mezoterapii bezigłowej jest to, że wykonywana jest w pełni bezinwazyjnie. To też dobra propozycja dla pań, które boją się igieł albo to ich pierwszy tego typu zabieg i najpierw chcą zobaczyć, na czym to wszystko polega. Zaletą mezoterapii igłowej jest natomiast to, że odpowiednie substancje mogą zostać dostarczone w głębsze struktury skóry.

Mezoterapia igłowa a bezigłowa. Którą wybrać?

Wiele zależy od tego, na czym najbardziej ci zależy. Na pewno rozterka typu mezoterapia igłowa a bezigłowa, jest normalna dla pań, które będą wykonywać zabieg po raz pierwszy. Na pewno mezoterapia igłowa daje lepsze i szybsze rezultaty, a czas rekonwalescencji skóry wcale nie jest taki długi, jak mogłoby się zdawać. Dodatkowo taka mezoterapia świetnie przygotowuje skórę do dalszych zabiegów, na przykład tych z użyciem dermapena.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa – dobierz ją do potrzeb skóry

Niemniej jednak, każda skóra ma inne potrzeby. To właśnie do nich dopasowane powinny zostać rodzaje mezoterapii. W razie wątpliwości, warto porozmawiać na ten temat ze specjalistą.

Szukasz miejsca, w którym wykonasz bezpieczną mezoterapię? Salon urody Białystok na pewno będzie dla ciebie odpowiedni.