Zabieg rekonstrukcji otoczki brodawki sutkowej

QSQG2104 225x300 - Zabieg rekonstrukcji otoczki brodawki sutkowej

Zabieg rekonstrukcji otoczki brodawki sutkowej to niezwykle ważny element terapii powrotu do zdrowia pacjentek po przebytej chorobie nowotworowej.

Ma na celu podniesienie własnej samooceny, polepszenie samopoczucia pacjentek oraz pozwala odzyskać dobry stan psychiczny, co ma ogromny wpływ na stan zdrowia pacjentki.

Zabieg rekonstrukcji otoczki brodawki wykonuje się kobietom po mastektomii oraz rekonstrukcji piersi i zazwyczaj jest to końcowy etap odtworzenia naturalnego wyglądu klatki piersiowej pacjentki.

Na czy polega i jak wygląda zabieg?

Zabieg rekonstrukcji otoczki brodawki sutkowej polega na inplantacji (umieszczaniu) pigmentu pod skórę, barwnikiem medycznym (pigmenty medyczne certyfikowane) i ma na celu jak najbardziej naturalne odtworzenie struktury, tekstury i koloru do złudzenia przypominającą naturalną otoczkę.

Artystyczne kreowanie wizerunku areoli daje niesamowity efekt trójwymiarowości nawet piersi bez przeszczepu rekonstrukcji sutka i implantu z silionem .

Pigmentacja medyczna daje ogromne możliwości zmiany, koloru, kształtu oraz wyrównania brakujących elementów, czy też kamuflażu blizn na piersiach kobiet.

Mamy różne  możliwości stworzenia  otoczki brodawki sutkowej i zależy to od stanu piersi pacjentki. Kształt dobieramy do naturalnej brodawki wiernie odtwarzając jej zarys lub artystyczne kierujemy  wymarzony kształt i kolor sutka.