Lipoliza– co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Lipoliza iniekcyjna to inwazyjna i obecnie najnowocześniejsza metoda niwelowania tkanki tłuszczowej z dziedziny medycyny estetycznej, przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. To dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowe w określonych miejscach takich jak np. podbródek czy brzuch lub uda.

Lipoliza iniekcyjna – wskazania

Lipoliza iniekcyjna jest odpowiednia dla osób chcących zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała.

Zabieg umożliwia pozbycie się takich problemów jak:

-fałdy tłuszczu na brzuchu,

– podwójny podbródek,

– fałdy tłuszczowe w okolicy pach,

– fałdy na plecach, znajdujące się poniżej żeber,

– otłuszczony, tzw. byczy kark,

– ginekomastia męska,

– zbyt okrągłe- pośladki, uda, kolana,

– za szerokie biodra.

Innowacyjna terapia  lipolizy polega na miejscowym wprowadzeniu specjalnych substancji za pomocą igły , które powodują redukcję komórek tłuszczowych. Tego rodzaju terapia jest kontrolowane i bezpieczne, a kuracja umożliwia osiągnięcie pozytywnych efektów.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej usuwa komórki tłuszczowe poprzez ich rozpuszczenie – następnie ulegają metabolizmowi i są wydalane z organizmu. W ten sposób można błyskawicznie wymodelować sylwetkę lub owal twarzy.

Lipoliza iniekcyjna polega na zaaplikowaniu w konkretny obszar ciała mieszanki określonych substancji (fosfatydylocholiny, deoksycholatu oraz L-karnityny lub krzemionki organicznej), której celem jest rozpuszczenie komórek tłuszczowych. Fosfatydycholina PPC występuje naturalnie w ludzkim organizmie jako lecytyna, która współtworzy błony komórkowe. W medycynie znana jest od lat – stosuje się ją m.in. w terapiach zatorów tłuszczowych. W mieszance przeznaczonej do lipolizy iniekcyjnej podaje się ją w połączeniu z deksycholatem, by doprowadzić do zniszczenia komórek tłuszczowych.

Zabiegi lipolizy iniekcyjnej polecane są głównie osobom z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej, które chcą wymodelować określone partie ciała. Metoda ta nie jest polecana jako sposób na odchudzenie , ani w przypadku leczenia otyłości. Osoba poddająca się zabiegowi musi być zdrowa,a składniki zawarte w preparacie nie są w stanie usunąć dużej ilości tkanki tłuszczowej, przez co efekty będą praktycznie niewidoczne.

Lipoliza iniekcyjna świetnie sprawdzi się u osób, u których pojawiło się miejscowe otłuszczenie ciała np. nad kolanami, podbródku, ramionach, czy boczkach. To rozwiązanie dla każdego, kto chce zredukować tłuszcz nagromadzony w konkretnych obszarach, by poprawić proporcje twarzy lub sylwetki.

Oczekiwany efekt po zabiegu

Na efekt końcowy lipolizy iniekcyjnej trzeba poczekać ok. 8-10 tygodni. Ma to związek z procesem rozpuszczania się nadprogramowej ilości tłuszczu w danym obszarze.

Ponad 80% pacjentów uzyskuje satysfakcjonujący rezultat już po 2-3 zabiegach.

Najlepsze efekty po zabiegu osiągają osoby szczupłe, które mają trudność z pozbyciem się nadmiaru tkanki tłuszczowej w newralgicznych miejscach takich jak np. brzuch, uda czy pośladki mimo stosowania zdrowej diety i treningów.

  • zmniejszenie obwodu tych części ciała, z których tkanka tłuszczowa została usunięta (twarz, brzuch, uda, pośladki podbródek, ramiona, plecy)
  • jędrna i gładka skóra na skutek miejscowej likwidacji cellulitu