Kiedy warto pomyśleć o zabiegu wypełniania ust?

Wraz z upływem czasu, czyli w procesie starzenia organizmu, kwasu hialuronowego w naszym ciele ubywa. Również szczególnie w obszarze ust. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego  umożliwią uzupełnienie jego niedoboru, poprzez zabiegi wypełniania, modelowania czy powiększania ust kwasem hialuronowy.

Kwas hialuronowy jest glukozaminoglikanem, który ma za zadanie w skórze wiązać wodę i odpowiada za jej właściwe nawilżenie . Znamy i stosujemy  2 główne rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany.

Kwas hialuronowy nieusieciowany stosowany jest w celu n nawilżenia przesuszonych, zwiotczałych ust oraz mało elastycznych nie nadając im wielkości ani nie zmieniając kształtu. Utrzymuje się w niezaznaczanie krócej  od kilku dni do około miesiąca.

W przypadku kwasu hialuronowego usieciowany uzyskujemy efekt modelowania ust.

Zabiegi modelowania, powiększania, nawilżania czy wypełniania ust kwasem hialuronowym, niwelują asymetrię, spadek objętości, nadmierną suchość ust, czy zbyt nierówny kształt  wraz z utratę  linii wargowej. Modelowanie czy wręcz powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg naturalny i zależy od techniki podania preparatu, jego jakości i gęstości. Powiększanie ust możliwe jest do zastosowania w przypadku większości pacjentów nie dając przerysowanego efektu. Kwas hialuronowy umożliwia pacjentkom uzyskanie pożądanych efektów w odpowiedzi na brak satysfakcji z kształtu ust, ich struktury czy kolorytu.

Niezadowalający kształt czy nierównomierna  struktura ust spowodowane są uwarunkowaniem genetycznym oraz proces fotostarzenia się skóry wywołany nie tyle określonym wiekiem, co niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych takimi jak :

-działanie promieni słonecznych,

-wahania temperatury,

-ekspozycja na wiatr powodujący nadprodukcję wolnych rodników,

-osłabienie włókien kolagenowych

-choroby związane osłabieniem układu immunologicznego takie jak opryszczka czy zajdy.

Celem wypełniania ust kwasem hialuronowym jest kompleksowa regeneracja ust i ich okolic osiągana poprzez nawilżenie tkanek.

Dzięki zastosowaniu preparatów, które również  naturalnie występujący w skórze kwas hialuronowy, możliwe jest nadanie ustom objętości oraz kształtu niwelując niedoskonałości i mankamenty.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym nie jest skomplikowane, jednak dla Twojego bezpieczeństwa zawsze poprzedzamy go wnikliwą konsultacją medyczną oraz ustaleniem etapów zbiegu. Zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb czerwieni wargowej w miejscu potrzebującym zmiany, preparatu z kwasem hialuronowym. Usta po kwasie hialuronowym bywają opuchnięte, jedna proces ten ni utrzymuje się zbyt długo i można normalnie funkcjonować.