Czy usuwanie makijażu permanentnego jest bezpieczne?

kobieta z makijażem permanetnym

Makijaż permanentny nazywany jest również makijażem stałym. Polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów. Stosuje się go głównie w okolicach ust, brwi lub oczu. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy makijaż permanentny zostaje wykonany w nieumiejętny sposób lub jego posiadaczka chce się go po prostu pozbyć. W tej sytuacji niezbędne jest usunięcie makijażu permanentnego. Czy jest to bezpieczne? Oczywiście!

Spis treści:

  1. Bezpieczne usuwanie makijażu permanentnego
  2. Na czym polega zabieg usuwania makijażu permanentnego?
  3. Skuteczność laserowego usuwania makijażu permanentnego

Bezpieczne usuwanie makijażu permanentnego

Usuwanie makijażu permanentnego to zabieg w pełni bezpieczny. Dodatkowo nowoczesne metody są niezwykle skuteczne, a efekty są zadowalające już po jednym zabiegu. Do najskuteczniejszych metod możemy zaliczyć usuwanie makijażu permanentnego za pomocą lasera Q-Switch lub za pomocą preparatu Bye-Bye Pigment. Oba rozwiązania są bezpieczne dla skóry i bezbolesne, a decyzja o odpowiednim zabiegu jest dokonywana podczas konsultacji ze specjalistą. Ilość serii również ustalana jest indywidualnie.

Na czym polega zabieg usuwania makijażu permanentnego?

Zabieg usuwania makijażu permanentnego polega na usunięciu pigmentu. W przypadku lasera Q-Switch wykorzystuje się ultrakrótkie impulsy światła laserowego, które przewodzone są w głąb skóry. Dzięki czemu działamy wyłącznie na barwnik, bez uszkadzania skóry i tkanek. Po zabiegu nie ma ryzyka występowania blizn, a czas rekonwalescencji jest krótki. Natomiast zabieg z wykorzystaniem preparatu Bye-Bye Pigment polega na punktowym wprowadzeniu go w głąb skóry za pomocą specjalnego urządzenia. Preparat wnika w skórę, łączy się z pigmentem i usuwa go. Część pigmentu zostaje usunięta podczas zabiegu, a pozostała część zostaje stopniowo usuwana podczas procesu gojenia. Zabieg z użyciem preparatu do usuwania makijażu permanentnego jest skuteczny i w pełni bezpieczny dla skóry.

Skuteczność usuwania makijażu permanentnego

Zarówno usuwanie makijażu permanentnego za pomocą lasera, jak i preparatu jest skuteczne. W obu przypadkach rezultaty są zadowalające. Zabieg oraz ilość serii dobierana jest indywidualnie, aby efekt był w pełni satysfakcjonujący. Na ostateczny efekt wpływ ma również to, czy będziemy odpowiednio stosować się do zaleceń pozabiegowych. Należy stosować ochronę przeciwsłoneczną oraz zachować szczególną ostrożność i wysoką higienę w miejscu zabiegowym. Dzięki temu cały proces przebiegnie pomyślnie i w pełni bezpiecznie.