Czy istnieją przeciwwskazania do makijażu permanentnego?

Obecnie coraz częściej kobiety decydują się na makijaż permanentny – szczególnie brwi czy ust. Nie dziwi nas popularność tego zabiegu kosmetycznego, ponieważ możemy uzyskać piękny i trwały efekt w przeciągu kilku chwil. Panie zadają też niejednokrotnie pytania dotyczące ewentualnych przeciwwskazań. Chętnie rozwiejmy Twoje wątpliwości.

Spis treści:

  1. Makijaż permanentny – przeciwwskazania bezwzględne
  2. Przeciwwskazania makijażu permanentnego – czasowe
  3. No i jeszcze przeciwwskazania względne

Makijaż permanentny – przeciwwskazania bezwzględne

Mamy tutaj na myśli przeciwwskazania, które niestety kompletnie wykluczają Cię z zabiegu makijażu permanentnego. Pamiętaj jednak, że nie wygląd, a Twoje zdrowie jest najważniejsze. Profesjonalny salon nie wykona wtedy zabiegu. Przechodząc do rzeczy, będą to wszelkie choroby kardiologiczne, choroby nowotworowe, cukrzyca, epilepsja czy też hemofilia (genetyczna choroba krwi). Poza tym makijaż permanentny przeciwskazania obejmuje aktywne choroby skóry takie jak łuszczyca, pokrzywka lub wykwity skórne. Ponadto wymienilibyśmy choroby okulistyczne pod postacią schorzenia siatkówki i rogówki, zaburzenia psychiczne oraz ewentualną alergię na barwniki.

Przeciwwskazania makijażu permanentnego – czasowe

W tym przypadku bierzemy pod uwagę przeciwwskazania makijażu permanentnego, które są jedynie chwilowe. Podczas ich trwania absolutnie nie powinnaś wykonywać zabiegu. Trzeba zatem wskazać na infekcje wirusowe, infekcje grzybicze oraz infekcje bakteryjne. Ponadto wykluczają nas pewne choroby dermatologiczne, ciąża i okres karmienia piersią lub menstruacja. Nie sposób pominąć radioterapii i chemioterapii. To samo dotyczy półpaśca, świeżych blizn, poparzeń słonecznych, jak również chorób autoimmunologicznych. Tak jak już wspomnieliśmy, nie musisz rezygnować z makijażu permanentnego. Musisz natomiast troszkę odczekać, aby sam zabieg był rzeczywiście bezpieczny dla Twojego zdrowia.

No i jeszcze przeciwwskazania względne

Dane przeciwskazania rozumiemy jako takie, które należy wcześniej skonsultować z lekarzem bądź specjalistą. Jeżeli ten wyrazi zgodę na zabieg makijażu permanentnego, to jak najbardziej można go wykonać. Upewnij się zatem dodatkowo, gdy przyjmujesz antydepresanty, leki przeciwzapalne i przeciwzakrzepowe, leki sterydowe lub grzybobójcze. Ponadto zyskaj najpierw także stuprocentową pewność przy terapii antybiotykowej. Jeśli zależy Ci na wykonaniu zabiegu w bezpiecznym, sterylnym oraz wiarygodnym miejscu, makijaż permanentny brwi Białystok sprawdzi się doskonale. Odwiedź nas!