BOTOKS- co to jet i dla kogo?

Botoks jest to zabieg estetyczny szczególnie polecany do usuwania zmarszczek mimicznych oraz rozluzowania mięśni.

BtX –jest to  bezpieczna substancja  stosowana w bruksizmu, nadpotliwości, bruksizmie, likwidacji zmarszczek  mimicznych czy też  Toksyna botulinowa jest białkiem toksyny wytwarzanej przez bakterie Clostridum botulinum.

Botoks podany iniekcyjnie zmniejsza uwalnianie acetylocholiny, która jest neuroprzekaźnikiem, umożliwiającym kurczenie się mięśni mimicznych.

Botoks znajduje szerokie zastosowanie, zwłaszcza w dziedzinie medycyny estetycznej:

– wygładza zmarszczki mimiczne na twarzy

-na  zmarszczek czoła, zmarszczek wokół oczu („kurze łapki”)

– zmarszczek między brwiami („lwia zmarszczka”).

Jednakże botoks nie jest zarezerwowany tylko dla medycyny estetycznej. Lekarze stosują go również do leczenia wielu problemów medycznych, takich jak nadmierne pocenie się, migreny, a nawet niektóre zaburzenia ruchu, m.in. drgawki i skurcze mięśni.

Toksyna botulinowa jest polecana pacjentom borykającym się ze zmarszczkami w okolicach kącików ust czy też z problemem nadpotliwości lub bruksizmu. Botoks pomaga również w uśmiechu dziąsłowym, leczeniu migreny, a także przypadku alergicznego nieżytu nosa.

 

Jak przygotować się do zabiegu wstrzyknięcia botoksu?

2-3 dni przed zabiegiem nie powinno się zażywać aspiryny i leków rozrzedzających krew.

– odradza się stosowania dziurawca.

–  nie wymaga specjalnych przygotowań

– zaleca się unikanie alkoholu oraz leków przeciwzapalnych na kilka dni przed zabiegiem, aby zminimalizować ryzyko siniaków. Pacjent nie musi zmieniać diety ani stylu życia.

Zabiegi botoksu mogą przynieść wiele korzyści, ale zawsze powinny być przeprowadzane z należytą starannością. Wiedza na temat tego, czym jest botoks i jak przebiega zabieg, pozwoli Ci podejmować świadome decyzje dotyczące Twojego ciała i zdrowia.

Efekty utrzymują się do 3-6 miesięcy. Zależne jest to od ilości preparatu, miejsca zabiegu czy też stylu życia (dieta, palenie papierosów, stres, uprawianie sportu) pacjenta jego organizmu oraz częstotliwości podawania BTX . Na wygładzenie skóry mają wpływ rozluźnione mięśnie stan skóry i wykonywane wcześniej zabiegi pielęgnacyjna na twarz.

Po zabiegu wstrzyknięcia botoksu nie można wykonywać ćwiczeń fizycznych i korzystać z solarium i sauny oraz nie pochylać głowy do dołu i nie kłaść się do około 4 godzin.