Usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu.
Usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu.


Wskaznia do zabiegu  Q Switch:

- usuwanie makijażu permanentnego 


-usuwanie tatuażu 


-neutralizacja niechcianego koloru brwi w makijażu permanentnego 


-likwidacja przebarwień 


-peeling węglowy "black doll"

Zabiegu laserem Q-switched polega na przewodzeniu  ultrakrótkich  impulsach światła laserowego w głąb skóry. Przez to działamy wyłącznie na barwnik, bez uszkodzenia skóry i tkanek. Dzięki temu nie nie ma  blizn pozabiegowych, a czas rekonwalescencji jest krótki.
W trakcie zabiegu odczuwalne jest lekkie pieczenie .
 Pierwsze  efekty  są po 1 zabiegu, jednak do uzyskiwania zadowalających rezultatów należy powtarzać zabieg i obowiązkowo stosować filtr p.słoneczny .
Należy być przygotowanym, że po usuwaniu makijażu/tatuażu pigment  mogą zmienić koloru, może wstąpić obrzęk i łuszczrnie naskórka .
Laserowe usuwanie jest bardzo skuteczne przy większości typów tatuażu. Tatuaż może zostać całkowicie usunięty podczas zabiegów laserowych , ale wymaga to wielu sesji. Po każdym zabiegu obserwuje się ok. 50% rozjaśnienie tatuażu, chyba, że znajduje się w bliźnie. Podczas usuwania tatuażu używane są różnie  głowice i parametry urządzenia.


Schemat terapii uswania :

Tatuaże: W celu całkowitego usunięcia niechcianego tatuażu należy wykonać około 10 zabiegów usuwania tatuażu   w odstępach od 4-6 tygodni. O ilości zabiegów usunięcia tatuażu/ makijażu permanentnego decyduje:
*rodzaj barwnika
*głębokość wykonania 
*sposób wykonania
*miejsce wykonywania 


ZALECENIA POZABIEGOWE:

- ochrona przeciwsłoneczna  (SPF 50)
-po zabiegu usuwania tatuaży oraz makijażu permanentnego  w miejscu usuwanego barwnika pojawia się zaczerwienienie, swędzenie i strupki, zmiana koloru pigmentu, obrzęk. Jest to normalny proces, podczas którego barwnik jest eliminowany.
-miejsce zabiegowe traktujemy ze szczególną ostrożnością i wysoką higieną

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane:

-ciąża i karmienie piersią
-świeżo opalona skóra (do 2 tygodni od ostatniego opalania)
-działania niepożądane są na ogół niewielkie i mogą obejmować zaczerwienienie, obrzęk, pęcherzyki i rzadkie przypadki nierówności skóry.

PEELING WĘGLOWY 

To zabieg  przeciwzapalny , wchłania toksyny, nadmiar sebum oraz zrogowaciały naskórek, wykazuje także właściwości rozjaśniające i antybakteryjne  oraz kojące. 


Wykorzystanie promienia laserowego podczas wykonywana peelingu Black doll wzmacnia właściwości oczyszczające węgla,a  cząsteczki węgla z maski głęboko wnikają w ujścia gruczołów łojowych oraz zagłębienia i pory skóry. Powoduje to absorbcję energi światła laserowego i mikroeksplozje ciasteczek maski . Co za tym  idze  zostaje złuszczona  warstwa naskórka i wraz z pierwszym zabiegiem skóra  staje się oczyszczona, pory są wyraźnie zwężone , koloryt skóry ujednolica się.Wydzielanie sebum zostaje uregulowane,a stany zapalne  w przebiegu trądziku wyciszenie.