Odpowiednia pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym. Sprawdź!

pielęgnacja brwi po zabiegu

Permanentny makijaż brwi staje się coraz popularniejszy. Niewątpliwie jest to świetny sposób na to, aby nadać im wyrazistości i poprawić ogólną oprawę oczu. Oczywiście podstawą jest jednak to, w jaki sposób będzie się o nie dbać. Zwłaszcza po świeżo wykonanym zabiegu, gdy wiadomo, że zarówno skóra, jak i włoski są osłabione i potrzebują należytego wsparcia.

Spis treści:

  1. Pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym
  2. Pielęgnacja brwi po permanentnym. O czym pamiętać?
  3. Prawidłowa pielęgnacja brwi po zabiegu permanentnym
  4. Pielęgnacja po makijażu permanentnym brwi, czyli unikaj słońca

Pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym

To, w jaki sposób będziesz dbać o swoje brwi po wykonaniu makijażu permanentnego, wskaże na to, jak długo utrzymają ci się późniejsze efekty i jak goić się będą brwi po samym zabiegu. Co może zapewnić odpowiednia pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym? Przede wszystkim wspomoże naturalny proces regeneracji skóry, przedłuży trwałość pigmentu i dodatkowo pomoże uniknąć ewentualnych powikłań.

Pielęgnacja brwi po permanentnym. O czym pamiętać?

Pielęgnacja brwi po permanentnym zawsze powinna przebiegać według zasad ustalonych z linergistką. Najważniejsze jest prawidłowe dbanie o skórę w pierwszym tygodniu po wykonaniu takiego zabiegu. Przede wszystkim zrezygnuj z drapania brwi, dotykania ich i samodzielnych prób usunięcia strupków. Pamiętaj też, że stosowanie tłustych kosmetyków, olejków, kwasów, jak najbardziej może doprowadzić do stanów zapalnych, które będą wymagać interwencji lekarskiej. Możesz tego uniknąć, dbając o swoją skórę w sposób wskazany przez specjalistkę.

Prawidłowa pielęgnacja brwi po zabiegu permanentnym

Przede wszystkim, na samym początku zrezygnuj ze wszystkich stosowanych do tej pory produktów, w tym również tych do demakijażu. Zastąp je natomiast kosmetykami o nawilżającej formule. Dzięki temu twoja pielęgnacja brwi po zabiegu permanentnym będzie dla ciebie bezpieczna i przyspieszy regenerację skóry. Dobrze sprawdzą się produkty z witaminą E, które mocno nawilżają skórę.

Pielęgnacja po makijażu permanentnym brwi, czyli unikaj słońca

Bezpośrednio po wykonaniu makijażu permanentnego brwi, dobrze jest unikać słońca. Promieniowanie UV może nie tylko podrażnić brwi, które i tak są opuchnięte po zabiegu, ale i zmniejszyć widoczność końcowego rezultatu. Zadbaj o to, aby zakładać duże okulary przeciwsłoneczne, w pierwszych dniach, tygodniach po zabiegu.

Zastanawiasz się czy makijaż permanentny brwi Białystok, to dla ciebie dobra opcja? Sprawdź koniecznie, jak przygotować się do zabiegu i jak dbać potem o rezultaty.