Laser Q-Switch oraz peeling węglowy

Laser Q-switch  cechuje się bardzo krótkim czasem trwania impulsu liczonym w ns (nanosekunda 10-9 s), o bardzo wysokiej energii – rzędu kilku MW. Laser emituje falę o długości 532/1064 nm. Fala o długości 532 nm mieści się w zakresie światła widzialnego i jest widoczna jako zielona barwa tego światła.

Istotą oddziaływania lasera na tkanki jest pochłonięcie jego światła przez określone substancje i w ten sposób następuje uwolnienie zawartej w tym świetle energii.

Dzięki zastosowaniu lasera Q-Switch, w trakcie leczenia tatuaży, przebarwień, lub zmian pigmentowych działamy wyłącznie na barwnik, bez uszkodzenia skóry otaczającej.

Dlatego laser ten nie pozostawia blizn pozabiegowych, a czas rekonwalescencji jest wyjątkowo krótki.

Druga ważna cecha lasera Q-switch to długość fali laserowej.

Poprzez zastosowanie dwóch długości fali możemy skutecznie i selektywnie pozbyć się przebarwień, brązowych plam (zmiany pigmentowe), piegów i tatuaży w różnych kolorach.

Istotną zaletą terapeutyczną jest leczenie nawracających przebarwień – wyjątkowo częstego problemu estetycznego. Po zastosowaniu wielokrotnych naświetlań laserem Q-switch uzyskujemy trwałą poprawę u 90% pacjentów.

Zastosowanie

  • Usuwanie tatuażu
  • Usuwanie przebarwień
  • Usuwanie naskórkowych oraz skórnych zmian pigmentowych
  • Usuwanie piegów
  • Peeling węglowy – laserowy peeling węglowy
  • Leczenie grzybicy paznokci

Istotą oddziaływania lasera na tkanki jest pochłonięcie jego światła przez określone substancje i w ten sposób następuje uwolnienie zawartej w tym świetle energii.

Usuwanie tatuażu

Światło emitowane przez laser używane jest w celu zniszczenia barwnika. Powierzchnia skóry jest przeźroczysta dla emitowanego światła, podczas gdy cała energia jest skupiona i pochłaniana przez barwnik. Pigment ulega rozbiciu na drobne fragmenty, które następnie są pochłaniane przez komórki odpornościowe organizmu – makrofagi.

Laserowe usuwanie tatuażu jest bardzo skuteczne przy większości typów tatuażu. Generalnie tatuaż może zostać całkowicie usunięty podczas zabiegów laserowych chyba, że znajduje się w warstwie postawnej skóry lub w bliźnie.

Podczas usuwania tatuażu używane są różne urządzenia w zależności od usuwanego koloru, jednak bardzo ważne jest doświadczenie osoby wykonującej zabieg.

Laserowe usuwanie tatuażu jest bezpieczniejsze i bardziej efektywne niż metody tradycyjne. Laser eliminuje ryzyko infekcji, które jest dość wysokie przy metodach tradycyjnych oraz co jest niezwykle ważne, zmniejsza do minimum możliwość powstania blizn w porównaniu z metodami tradycyjnymi.

Stosowana przez nas metoda, wykorzystuje podczas zabiegu fale w 532 lub 1064. O wyborze fali, którą ma być usuwany tatuaż decyduje lekarz podczas konsultacji przed zabiegiem, oceniając kolor i rodzaj tatuażu.

Po zabiegu w miejscu usuwanego barwnika pojawia się zaczerwienienie, swędzenie a czasami strupki. Jest to normalny proces, podczas którego barwnik jest eliminowany. Jeżeli powstały strupki, to bezpośrednio po zejściu strupków miejsce po usuwanym barwniku może być zaróżowione przez okres około 2 tygodni.

Kolejny zabieg można wykonać nie wcześniej niż po ok. 3-4 tygodniach. Po usunięciu tatuażu miejsce to należy chronić przed słońcem przez okres 6 miesięcy w celu uniknięcia przebarwień. W tym okresie nie należy używać również samoopalaczy ani nie korzystać z solarium.

W celu zwiększenia komfortu pacjenta zabieg usunięcia tatuażu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W przypadku tatuaży o bardzo dużych rozmiarach zabieg może zostać przeprowadzony w kilku etapach, każdy na innej części tatuażu.

Peeling węglowy

Black doll jest nowym rodzajem peelingu laserowego, ze względu na czarne zabarwienie preparatu węgla używanego do tego zabiegu. Do wykonania Peelingu Węglowego stosuje się laser. Q-switch-em.

Laserowy peeling węglowy jest bezinwazyjny i praktycznie bezbolesny, a efekty są bardzo korzystne.

Można powrócić do życia codziennego bezpośrednio po zabiegu. Spectra peel jest pozbawiony ryzyka powikłań i działań ubocznych, a uzyskiwane rezultaty są bardzo korzystne.

Obecnie laserowy peeling węglowy jest w Polsce mało znany, gdyż tego typu laserów jest niewiele w Polsce.

Tymczasem w USA czy Brazylii peeling węglowy bije rekordy popularności.