Makijaż, który przywraca uśmiech po chorobie. Rekonstrukcja otoczki brodawki sutkowej dzięki makijażowi medycznemu.

rekonstykcja sukta
Makijaż medyczny piersi

Zabieg rekonstrukcji otoczki brodawki sutkowej to niezwykle ważny element terapii powrotu do zdrowia pacjentek po przebytej chorobie nowotworowej. Ma na celu podniesienie własnej samooceny, polepszenie samopoczucia pacjentek oraz pozwala odzyskać doby stan psychiczny, co ma ogromny wpływ na stan zdrowia pacjentki. Zabieg rekonstrukcji otoczki brodawki wykonuje się kobietom po mastektomii oraz rekonstrukcji piersi i zazwyczaj jest to końcowy etap odtworzenia naturalnego wyglądu klatki piersiowej pacjentki.

Rekonstrukcja otoczki brodawki sutkowej.
Taki zabieg polega na umieszczeniu pod skórą barwnika medycznego i ma na celu jak najbardziej naturalne odtworzenie struktury, tekstury i koloru naturalnej otoczki brodawki sutkowej.
Artystyczne kreowanie wizerunku areoli, daje niesamowity efekt trójwymiarowości nawet piersi bez przeszczepu rekonstrukcji sutka. Pigmentacja medyczna daje ogromne możliwości zmiany, koloru, kształtu oraz wyrównania brakujących elementów, czy też kamuflażu blizn na piersiach kobie.

Tuż po wykonanym zabiegu należy przestrzegać kilku bardzo ważnych zasad, przede wszystkim nie należy moczyć wodą, ani myć mydłem miejsca poddawanego pigmentacji. Nie można też samemu usuwać strupków, co może wpłynąć na bliznowacenie lub nie przyjęcie się barwnika w skórze, nie można również opalać miejsca pigmentacji i korzystać z sauny, basenu, jacuzzi oraz nie dotykać przed wygojeniem. Po zabiegu pacjentki czeka jeszcze wizyta kontrolna i korekta. Niestety nie każda z kobiet może poddać się zabiegowi rekonstrukcji brodawki sutkowej i makijażowi permanentnemu. Oczywiście konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: cukrzyca, łuszczyca, zażywanie leków sterydowych (w konsultacji z lekarzem), hemofilia bądź leki znacząco rozrzedzające krew, poziom leukocytów – zbyt niski (poniżej 3000) również dyskwalifikuje zabieg.