Makijaż permanentny to nie tylko upiększanie okolicy twarzy, ale też pomoc medyczna i kamuflaż schorzeń lub defektów.
Pigmentacja medyczna ma na celu poprawienie stanu skóry po zabiegach chirurgicznych oraz operacjach. Blizny na skórze głowy, po operacjach plastycznych , rekonstrukcji ust po rozszczepie wargi lub przerwane łuki brwiowe po wypadku oraz kamuflaż plam bielactwa.
Świenie sprawdza się po zabiegach odtwarzanie brodawki oraz sutka po mastektomii.
Dzięki pigmentacji medycznej pacjenci po chorobach nowotworowych i mastektomii poczują się lepiej , szybciej będą wracać do zdrowia oraz wyglądać i czuć się bardziej atrakcyjnie.
Kolejnym zabiegiem pigmentacji medycznej jest mikropigmentacji skóry głowy. Zabieg ten dedykowany jest kobietom i mężczyznom w każdym weku. Polecany jest osobom borykającym się z problemem naturalnie postępującej utraty włosów, łysienia plackowatego, łysieniem androgenowym , nieudanym przeszczepem oraz utratą włosów na skutek choroby oraz osobom z widocznymi bliznami . Zabieg stosowany jest również do optycznego zagęszczenia włosów.
PIGMENTACJA PLAM PO BIELACTWIE
Podczas zabiegu pigmentacji medycznej dobierany barwnik kamuflujący w odcieniu Twojej skóry i
wprowadza go odbarwionym miejscu skóry.
Po zabiegu jasna plama w miejscu zmienionym chorobowo staje się mniej widoczna.Osoby po chemioterapii oraz chore na alopecję często nie mają rzęs lub utraciły w wyniku leczenia ,a często nie chcą odrosnąć. Brak rzęs i brwi powodują , że oczy są mało widoczne i twarz traci wyrazistość. Codzienny makijaż bywa uciążliwy ,a często nie efektywny . W takiej sytuacji pigmentacja medyczna jest najlepszym rozwiązaniem .
Pigmentacja medyczna pozwala na wyraźne zmniejszenie widoczności wszelkich blizn i rozstępów. Dla wielu osób jest szansą na znaczną poprawę wyglądu zewnętrznego, a co za tym idzie
odzyskanie pewności siebie i pełen powrót do formy psychicznej. Nowoczesna technologia pozwala na uzyskanie efektu światłocienia i odcienia idealnie dopasowanego do indywidualnych cech pacjenta.
Uzyskane efekty rekonstrukcyjne są bardzo naturalne.
Uwaga, zabieg pigmentacji rekonstrukcyjnej wymaga zachowania odpowiedniego okresu rekonwalescencji skóry i może być przeprowadzony nie wcześniej, niż po upływie 12-18 miesięcy od pełnego wygojenia ran powypadkowych lub pooperacyjnych.
Osoby po chemioterapii oraz chore na alopecję często nie mają rzęs lub utraciły w wyniku leczenia ,a często nie chcą odrosnąć. Brak rzęs i brwi powodują, że oczy są mało widoczne i twarz traci wyrazistość. Codzienny makijaż bywa uciążliwy , a często nie efektywny . W takiej sytuacji pigmentacja medyczna jest najlepszym rozwiązaniem.
PIGMENTACJA MEDYCZNA UST
Blizna na ustach oraz nad górną wargą po rozszczepie wargi i podniebienia jest niemożliwa do całkowitego usunięcia i zostawia trwały ślad nawet kosmetyka kolorowa nie daje satysfakcjonującego efektu.. Pigmentacja medyczna natomiast pozwala ją zatuszować
Odpowiednio dobrany kolor pigmentu kamuflującego pozwala pokryć bliznę nad wargą.
Usta zaś mogą pokrywane są jednolity, kolorem w odcieniu czerwieni lub różu. Zabieg pozwala odtworzyć czerwień wargową i wyregulować kształt ust ich asymetrii . Po zabiegu usta są pełniejsze a blizny mniej widoczne, co w dużej mierze poprawia wygląd i samopoczucie.
Mastektomia to dotkliwy proces leczenia, często sprawia spadek formy psychicznej , co za tym idzie dłuższy i cięższy powrót do zdrowia. Zabieg rekonstrukcji otoczki brodawki sutkowej, to niezwykle ważny element, trapi powrotu do zdrowia jest ostatnim etapem w procesie leczenia. Ma na celu poniesienie własnej samooceny, polepszenie samopoczucia pacjentek oraz pozwala odzyskać doby stan psychiczny. Mamy trzy możliwości stworzenia imitacji otoczki brodawki sutkowej i zależy to od stanu piersi pacjentki. Kształt dobieramy do naturalnej brodawki wiernie odtwarzając jej zarys.
Pigmentacja skóry głowy jest przydatna nie tylko w łysieniu. Pomaga również uzupełnić braki w owłosieniu w sytuacjach, gdy na głowie obecne są blizny po oparzeniach, urazach skóry czy operacjach. Miejsca, w których nie ma włosów pigmentuje się barwnikiem w kolorze włosów.
Makijaż permanentny skóry głowy polega na imitacji maleńkich mieszków włosków, punkcików, które zastępują włosy . Punkciki uzupełniają brakujące miejsca po włosach i optycznie zagęszczają je. Podczas zabiegu dobierany jest odpowiedni do koloru skóry i włosów barwnik a następnie przystępuje do pigmentowania skóry głowy.
Zabieg należy powtarzać średnio raz do roku. Częstotliwość uzupełniania zależy od stopnia złuszczania się naskórka i indywidualnych właściwości skóry.
Mikrpigmentacja zarostu u mężczyzn.
Twarz mężczyzn, charakteryzują się lekkimi konturem zaznaczonym z mieszków włosowych w lekko szarym odcieniu.
Jednak pigmentacja medyczna to rozwiązanie dla mężczyzn z:
-łysieniem plackowatym
- z zanikiem zarostu
-brakiem i zanikającym zarostem -bliznami i ubytkami w ,,brodzie "
Zabieg mikropigmentacji owłosionej skóry polega na odtworzeniu i imitacji zarostu tj. w jak najbardziej realistyczny sposób pigmentowany (tak zwanych
cebulek włosów ) małych pomocników przypominających ogolony włos.
Zarost dopasowany zostaje indywidualnie do twarzy każdego klienta.