PIGMENTACJA MEDYCZNA

Makijaż permanentny to nie tylko upiększanie okolicy twarzy, ale też  pomoc medyczna i kamuflaż schorzeń lub defektów.

Pigmentacja medyczna  ma na celu poprawienie stanu skóry  po zabiegach chirurgicznych oraz operacjach. Blizny na skórze głowy, po operacjach plastycznych , rekonstrukcji ust po rozszczepie wargi lub przerwane łuki brwiowe po wypadku oraz kamuflaż plam bielactwa.

Świenie sprawdza się po   zabiegach odtwarzanie brodawki oraz sutka po mastektomii.

  Dzięki pigmentacji medycznej pacjenci po chorobach nowotworowych i mastektomii poczują się lepiej , szybciej będą wracać do zdrowia oraz  wyglądać i czuć się bardziej atrakcyjnie.

  Kolejnym zabiegiem pigmentacji  medycznej jest mikropigmentacji skóry głowy. Zabieg ten dedykowany jest  kobietom i mężczyznom w każdym weku. Polecany jest osobom borykającym się z problemem naturalnie postępującej utraty włosów, łysienia plackowatego, łysieniem androgenowym , nieudanym przeszczepem oraz utratą włosów na skutek choroby oraz osobom z widocznymi bliznami . Zabieg stosowany jest również do optycznego zagęszczenia włosów.


PIGMENTACJA MEDYCZNA BLIZN

PIGMENTACJA PLAM PO BIELACTWIE               

  Podczas zabiegu pigmentacji medycznej dobierany barwnik kamuflujący w odcieniu Twojej skóry i wprowadza go  odbarwionym miejscu skóry. 

Po zabiegu jasna plama w miejscu zmienionym chorobowo staje się mniej widoczna.Osoby po chemioterapii oraz chore na alopecję często nie mają rzęs lub utraciły w wyniku leczenia ,a często nie chcą odrosnąć. Brak  rzęs  i brwi  powodują , że oczy są mało widoczne i twarz traci wyrazistość. Codzienny makijaż bywa uciążliwy ,a często nie efektywny . W takiej sytuacji  pigmentacja medyczna jest najlepszym rozwiązaniem .

PIGMENTACJA MEDYCZNA PO CHOROBIE

Pigmentacja medyczna pozwala na  wyraźne zmniejszenie widoczności wszelkich blizn i rozstępów. Dla wielu osób jest szansą na znaczną poprawę wyglądu zewnętrznego, a co za tym idzie odzyskanie pewności siebie i pełen powrót do formy psychicznej. Nowoczesna technologia pozwala na uzyskanie efektu światłocienia i odcienia idealnie dopasowanego do indywidualnych cech pacjenta. Uzyskane efekty rekonstrukcyjne są  bardzo naturalne.

Uwaga, zabieg pigmentacji rekonstrukcyjnej wymaga zachowania odpowiedniego okresu rekonwalescencji skóry i może być przeprowadzony nie wcześniej, niż po upływie 12-18 miesięcy od pełnego wygojenia ran powypadkowych lub pooperacyjnych.

Osoby po chemioterapii oraz chore na alopecję często nie mają rzęs lub utraciły w wyniku leczenia ,a często nie chcą odrosnąć. Brak  rzęs  i brwi  powodują, że oczy są mało widoczne i twarz traci wyrazistość. Codzienny makijaż bywa uciążliwy , a często nie efektywny . W takiej sytuacji  pigmentacja medyczna jest najlepszym rozwiązaniem.

PIGMENTACJA MEDYCZNA UST

 Blizna na ustach oraz nad górną wargą po rozszczepie wargi i podniebienia jest niemożliwa do całkowitego usunięcia  i zostawia trwały ślad nawet kosmetyka kolorowa nie daje satysfakcjonującego efektu.. Pigmentacja medyczna natomiast pozwala ją  zatuszować

Odpowiednio dobrany kolor pigmentu kamuflującego pozwala pokryć bliznę nad wargą.

Usta zaś mogą  pokrywane są jednolity,  kolorem w odcieniu czerwieni lub różu. Zabieg pozwala odtworzyć czerwień wargową i wyregulować kształt ust ich asymetrii . Po zabiegu usta są pełniejsze a blizny mniej widoczne, co w dużej mierze poprawia wygląd i samopoczucie.

Mastektomia to dotkliwy proces leczenia, często sprawia spadek formy psychicznej , co za tym idzie dłuższy i cięższy  powrót do zdrowia. Zabieg rekonstrukcji otoczki brodawki sutkowej, to niezwykle ważny element, trapi powrotu do zdrowia jest ostatnim etapem w procesie leczenia. Ma na celu poniesienie własnej samooceny, polepszenie samopoczucia pacjentek oraz pozwala odzyskać doby stan psychiczny. Mamy trzy możliwości stworzenia  imitacji otoczki brodawki sutkowej  i zależy to od stanu piersi pacjentki. Kształt dobieramy do naturalnej brodawki wiernie odtwarzając jej zarys.

PIGMENTACJA MEDYCZNA GŁOWY I ZAROSTU

Pigmentacja skóry głowy jest przydatna nie tylko w łysieniu. Pomaga również uzupełnić braki w owłosieniu w sytuacjach, gdy na głowie obecne są blizny po oparzeniach, urazach skóry czy operacjach. Miejsca, w których nie ma włosów pigmentuje się barwnikiem w kolorze włosów.

 

Makijaż permanentny skóry głowy polega na imitacji  maleńkich mieszków  włosków, punkcików, które zastępują włosy . Punkciki uzupełniają brakujące miejsca po włosach i optycznie zagęszczają je. Podczas zabiegu dobierany jest odpowiedni do koloru skóry i włosów barwnik a następnie przystępuje do pigmentowania skóry głowy.

Zabieg należy powtarzać średnio raz do roku. Częstotliwość uzupełniania zależy od stopnia złuszczania się naskórka i indywidualnych właściwości skóry.

Mikrpigmentacja zarostu u mężczyzn.

Twarz mężczyzn,  charakteryzują  się  lekkimi  konturem zaznaczonym  z mieszków  włosowych w lekko szarym  odcieniu.
Jednak  pigmentacja  medyczna  to rozwiązanie  dla mężczyzn  z:

-łysieniem plackowatym
- z zanikiem zarostu
-brakiem  i zanikającym   zarostem -bliznami  i ubytkami  w ,,brodzie "
Zabieg mikropigmentacji  owłosionej skóry polega na odtworzeniu  i imitacji zarostu tj. w jak najbardziej  realistyczny  sposób  pigmentowany (tak zwanych  cebulek   włosów ) małych  pomocników  przypominających ogolony włos. 

  Zarost dopasowany  zostaje indywidualnie do twarzy każdego klienta.