Jakie są rodzaje makijażu permanentnego?

Żyjąc w ciągłym pośpiechu ciągle brakuje nam czasu. Dużym ułatwieniem dla kobiet, które każdego dnia spędzają długie godziny na malowaniu się jest wykonanie makijażu permanentnego. Oprócz tego, że zaoszczędzimy czas, możemy skorygować pewne niedoskonałości i dodać sobie uroku. Wyróżniamy kilka jego rodzajów.

Spis treści:

  1. Makijaż permanentny brwi
  2. Makijaż permanentny oczu
  3. Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny brwi

Jednym z najpopularniejszy obszarów twarzy, które chcą podkreślić kobiety, są brwi. Najtrwalszą z metod jest makijaż permanentny. Rodzaje jego pozwalają uzyskać różne efekty, wszystko zależ od techniki, którą wybierzemy. Jedną z nich jest metoda piórkowa, która tworzy imitację naturalnych włosków. Jej efektem jest optyczne zagęszczenie i podkreślenie łuku brwiowego. Pozwala także na częściową lub całkowitą rekonstrukcję włosków. Inną techniką jest ombre, która polega na pigmentacji brwi w sposób przejść tonalnych, tworząc trójwymiarowy efekt makijażu. Kolejną jest metoda cienia, wykonywana na całej powierzchni łuku brwiowego, przez co mocno podkreśla rysy twarzy. Polecana jest dla osób, które lubią mocniejszy makijaż. Przy jej pomocy możliwa jest całkowita zmiana kształtu brwi i stworzenia nowego. Dla kobiet, które preferują delikatny i lekki efekt, idealna będzie metoda pudrowa.

Dowiedz się więcej o makijażu permanentnym brwi!

Makijaż permanentny oczu

Kiedy chcemy dodatkowo podkreślić spojrzenie, polecana jest mikropigmentacja przy pomocy kreski. Rodzaje makijażu permanentnego oczu możemy podzielić ze względu na grubość kreski. Chcąc subtelnie podkreślić i zagęścić włoski należy wykonać kreskę w linii rzęs, która optycznie powiększy oczy i wzmocni ich oprawę. Sprawdzi się u osób z małymi oczami i rzadkimi włoskami. Aby uzyskać mocny i wyrazisty efekt idealną opcją będzie kreska górna dekoracyjna, która przypomina makijaż wykonany eyelinerem. Inną możliwością jest wykonanie kreski dolnej. Nie jest ona jednak polecana dla kobiet, które mają opadającą powiekę i głęboko osadzone oczy.

Makijaż permanentny ust

Aby powiększyć usta lub wyrównać ich asymetrię możemy zdecydować się na makijaż permanentny ust. Ich rodzajów jest wiele, jednak najbardziej powszechne to: kontur, dzięki któremu można zastąpić ubytki w linii warg, kontur z cieniowaniem, który oprócz kształtu, nada ustom kolor i uwypukli je oraz usta pudrowe, które delikatnie podkreślą urodę, dając matowy efekt. Każdy makijaż permanentny (Białystok) wykonywany jest przez profesjonalną linergistkę, która doradzi w wyborze odpowiedniego rodzaju mikropigmentacji.