Jak pielęgnować skórę po makijażu permanentnym? To warto wiedzieć

jak pielęgnować skórę po makijażu permanentnym

Z dobrodziejstw makijażu permanentnego korzysta coraz więcej kobiet. Uwydatnione usta to synonim młodości i kobiecości, z kolei podkreślone brwi to w zasadzie rama twarzy. Jeżeli zatem przymierzasz się do takiego upiększającego zabiegu, warto abyś zapoznała się ze wskazówkami dotyczącymi troski o skórę.

  1. Pielęgnacja skóry po makijażu permanentnym
  2. Jak dbać o skórę po makijażu permanentnym?
  3. Teraz kiedy wiesz już jak dbać o skórę po makijażu permanentnym, zacznij wdrażać tę wiedzę w życie!

Pielęgnacja skóry po makijażu permanentnym

Na początku warto wspomnieć o tym, że zanim skóra po makijażu permanentnym w Białymstoku będzie wyglądać zgodnie z oczekiwaniami, na początku będzie wymagać odpowiedniej troski i uwagi. Poświęcenie maksymalnej uwagi w pierwszym okresie po wykonaniu zabiegu pomoże przyspieszyć czas rekonwalescencji. Zachowanie wysokiego stopnia higieny i regularne nawilżanie to podstawa! Pamiętaj, że makijaż permanentny jest inwazyjnym procesem, który przerywa ciągłość naskórka. Z tego właśnie powodu przygotuj się na to, że przez kolejne 4 tygodnie powinnaś zadbać o regenerację swojej skóry/

Chcesz wiedzieć, jak najlepiej dbać o skórę po makijażu permanentnym? Skorzystaj ze wsparcia profesjonalistek w salonie beauty!

Jak dbać o skórę po makijażu permanentnym

Pielęgnacja skóry po makijażu permanentnym powinna opierać się nie tylko na stosowaniu odpowiednich kosmetyków, ale także na unikaniu sauny oraz basenu przez około 2 tygodnie. Przez pierwszy tydzień nie zaleca się stosowania kosmetyków kolorowych. Zamiast tego kluczowe będzie sięganie po nawilżające kosmetyki łagodzące.

Po wykonaniu takiego zabiegu otrzymasz szereg wskazówek dotyczących prawidłowego postępowania po wykonaniu trwałego makijażu.

Nade wszystko należy wstrzymać się od drapania i skubania skóry, która jest w trakcie łuszczenia się. Należy także odstawić wszelkiego rodzaju peelingi i pozwolić skórze się zregenerować.

Teraz kiedy wiesz już jak dbać o skórę po makijażu permanentnym, zacznij wdrażać tę wiedzę w życie!

Wykonanie takiego trwałego makijażu sprawi, że będziesz wyglądać świetnie w każdych warunkach, niezależnie od pory dnia i tego, czy użyjesz produktów do makijażu. Podkreślone brwi czy usta dodadzą Ci pewności siebie i uwypuklą Twoje naturalne walory. Skorzystanie z takiego zabiegu pozwoli Ci zaoszczędzić czas na codziennym makijażu. Kluczowe jest to, abyś po wizycie stosowała się do zaleceń pozabiegowych. Dzięki temu wkrótce będziesz mogła w pełni cieszyć się z z korzyści wynikających z makijażu permanentnego.