Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Panie, które chcą podkreślić swoją urodę w zauważalny sposób, coraz częściej decydują się na wykonanie makijażu permanentnego. Pozwala on doskonale się prezentować niezależnie od pory dnia czy okoliczności. Jednym z największych atutów jest jednak jego trwałość.

Spis treści:

  1. Od czego zależy to, jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?
  2. Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny. Jak długo się trzyma?
  3. Makijaż permanentny. Jak długo się utrzymuje po odświeżeniu?

Od czego zależy to, jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Pytanie, które często zadajemy sobie przed odwiedzeniem salonu kosmetycznego, brzmi następująco – jak długo utrzymuje się makijaż permanentny? Z reguły od dwóch do pięciu lat. Jest to jednak kwestia indywidualna, na którą składa się wiele czynników. Kluczową rolę odgrywa wysoka jakość świadczonej usługi. Pochodzący od renomowanego producenta pigment powinien zostać wprowadzony pod skórę odpowiednio głęboko, przy użyciu właściwych igieł. Dzięki temu kolor nie blednie zbyt szybko. Specjalista wybierze metodę pracy, która będzie najlepiej dopasowana do konkretnej osoby, a tym samym pozwoli uzyskać długotrwałe rezultaty.

Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny. Jak długo się trzyma?

Wpływ na efekt ma także rodzaj cery posiadanej przez panie, u których wykonano makijaż permanentny. Jak długo się trzyma u kobiet ze skórą tłustą? Duże ilości sebum sprzyjają rozpuszczaniu się barwnika, dlatego w tym przypadku trwałość bywa mniejsza. Są to jednak niewielkie różnice i takie klientki również mogą cieszyć się nienagannym wyglądem przez kilka lat. Aby makijaż jak najdłużej pozostał wyrazisty, warto systematycznie stosować kremy z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi. Zapobiegnie to nadmiernemu złuszczaniu naskórka i usuwaniu z niego pigmentu. Zaleca się też rezygnację z częstego używania peelingów.

Makijaż permanentny. Jak długo się utrzymuje po odświeżeniu?

Niezależnie od tego, czy jest to makijaż ust, brwi czy oczu, pozostaje on widoczny na twarzy przez podobny czas. Miejmy na uwadze istotną rzecz – po upływie kilkunastu miesięcy zaczyna stopniowo tracić swoją intensywność. To naturalne. Klientkom, którym zależy na podtrzymaniu pierwotnego rezultatu, rekomenduje się uzupełnienie barwnika podczas wizyty w salonie, w którym wykonuje się makijaż permanentny. Jak długo się utrzymuje tak odświeżony look? Na brwiach od roku do dwóch lat, a na ustach i powiekach przez około trzy lata. Jeżeli zainteresował Cię makijaż permanentny Białystok cennik – szczegółowy opis oferty znajdziesz na naszej stronie. Zadbaj o siebie pod okiem profesjonalistów!