Dlaczego makijaż permanentny się nie przyjął? Najczęstsze powody

makijaz permanentny 300x160 - Dlaczego makijaż permanentny się nie przyjął? Najczęstsze powody

Makijaż permanentny cieszy się coraz większą popularnością. Niewątpliwie jest to wygodny i pewny sposób na to, aby zawsze wyglądać świetnie i nie musieć każdego ranka wykonywać make upu od podstaw. Zdarzają się jednak sytuacje, w których makijaż permanentny z jakichś powodów się nie przyjął. Jak postąpić w takiej sytuacji i dlaczego tak w ogóle się dzieje?

Spis treści:

  1. Dlaczego makijaż permanentny się nie przyjął?
  2. Brwi permanentne – dlaczego się nie przyjął? Kiedy możemy mówić o tym, że taki makijaż się nie przyjął?
  3. Makijaż permanentny brwi – dlaczego się nie przyjął? Oto najczęstszy powód
  4. Dlaczego makijaż permanentny się nie przyjął? Inne powody

Dlaczego makijaż permanentny się nie przyjął?

Makijaż permanentny, jak sama nazwa wskazuje, w założeniu ma być trwały. Oczywiście często wymaga on poprawy i po kilku dniach od zabiegu może nie wyglądać tak, jakby się tego chciało, ale generalnie powinien być on dobrze zaznaczony. Zdarzają się jednak sytuacje, w których z jakiegoś powodu makijaż nie przyjmuje się. Dlaczego makijaż permanentny się nie przyjął? Jak się okazuje, może to być zależne od kilku czynników!

Brwi permanentne – dlaczego się nie przyjął? Kiedy możemy mówić o tym, że taki makijaż się nie przyjął?

Prawidłowo wykonany makijaż permanentny brwi powinien być widoczny przez okres od kilkunastu miesięcy do nawet kilku lat. Pierwsze oznaki blaknięcia można zaobserwować jednak już po około pół roku. Zdarzają się jednak sytuacje, w których pigment wytraca się o wiele szybciej. W takich sytuacjach możemy mówić o tym, że zabieg się nie udał.

Makijaż permanentny brwi – dlaczego się nie przyjął? Oto najczęstszy powód

Wykonałaś makijaż permanentny brwi. Dlaczego się nie przyjął? Przecież przygotowałaś się, tak jak trzeba. Co mogło pójść źle? Jedną z przyczyn, dla których makijaż permanentny się nie przyjął, może być aktywna infekcja skóry. Jest to jedno z przeciwwskazań, a więc zawsze należy się upewnić, że stan zdrowia pozwala na wykonanie zabiegu. Może się też zdarzyć, że do zainfekowania skóry dojdzie podczas samego zabiegu. Zdarza się to jednak niezwykle rzadko.

Dlaczego makijaż permanentny się nie przyjął? Inne powody

Inne powody, dlaczego makijaż permanentny się nie przyjął to, chociażby nieprzestrzeganie zaleceń linergisty, w tym zła higiena brwi, rozdrapywanie strupków i nadmierne moczenie. Oprócz tego winny może być też nieprawidłowo dobrany odcień pigmentu, na przykład zbyt jasny czy niepoprawne, zbyt płytkie wprowadzenie pigmentu pod skórę.

Marzą ci się idealnie wykonane brwi i brak konieczności malowania ich codziennie rano? Jeśli tak, z całą pewnością powinnaś skusić się na makijaż permanentny Białystok. To też świetny prezent świąteczny dla bliskiej przyjaciółki!