Czym jest mezoterapia igłowa i mikroigłowa?

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa wykonywana w Salonie Urody Capri Karoliny Kędzia.

Mezoterapia igłowa to znany od dawna zabieg w trakcie, którego podaje się poszczególne obszary ciała igłami wypełnionymi preparatem dobranym do potrzeb klienta. Można tu stosować kwasy hialuronowe, koktajle witaminowe przygotowane z myślą o indywidualnym kliencie lub ampułki z jednym składnikiem aktywnym skupiającym się na walce z danym problemem. Przynosi o wiele lepsze efekty niż stosowanie kremów, ponieważ wszystkie substancje aktywne pokonują barierę naskórka i docierają w głąb skóry. Jej korzystne działanie da się zauważyć w leczeniu cellulitu, rozstępów, gdy chcemy zregenerować, odżywić i odmłodzić skórę, lub gdy chcemy walczyć z łupieżem a nawet łysieniem.

Aby zabieg przebiegał w komfortowej i pozbawionej bólu atmosferze można zastosować maść z relaksującą, co wyeliminuje odczucie wkłucia igłą.

Mezoterapia mikroigłowa to mikro nakłucia, które pozwalają sięgać do warstw tuż pod powierzchnią skóry lub do warstw głębokich. Nie stosuje się tu tradycyjnej igły a  dermapeny. Ta metoda pobudza skórę do produkcji kolagenu i przyspiesza jej regenerację. Sprawdza się w profilaktyce starzenia skóry i jej odżywianiu. Salon Urody Capri Karoliny Kędzia oferuje swoim klientkom wysokiej jakości produkty, dzięki którym szybko pozbędą się zmarszczek mimicznych, pobudzą do regeneracji i ujędrnią naskórek.

Jakie są wady i zalety takich zabiegów?

Mezoterapia igłowa to nieoperacyjny zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje małe igły do wstrzykiwania leków w skórę. Jest ona stosowana w leczeniu różnych chorób skóry, takich jak zmarszczki, trądzik i cellulit. Ampułki  stosowane w mezoterapii igłowej mogą pomóc poprawić wygląd skóry poprzez zapewnienie nawilżenia, stymulację produkcji kolagenu i zmniejszenie stanu zapalnego. Wskazania do tego zabiegu obejmują zmarszczki, zwiotczałą skórę, uszkodzenia słoneczne i rozstępy. Zabieg ten jest bezpieczny i skuteczny, gdy wykonywany jest przez wykwalifikowanego specjalistę, takiego jak z Salonu Urody Capri Karoliny Kędzia 

Największą zaletą tego zabiegu jest jego naturalny efekt. Nie należy obawiać się opuchlizny nawet tuż po ostrzykiwaniu. To zabieg, któremu można poddać każdą część ciała: twarz, szyję, dekolt, dłonie, pośladki, brzuch, uda, skórę głowy (walka z łysieniem, łupieżem, wzmocnienie włosa). Jest to metoda niechirurgiczna, która zapewnia trwały efekt widoczny już po pierwszym zabiegu. To bardzo prosta metoda na opóźnienie procesów starzenia.

Należy jednak pamiętać, że są pewne przeciwwskazania do poddania się tym zabiegom. Dotyczy to chorób jak cukrzyca, wirusowe zapalenie wątroby, ropne stany zapalne skóry i opryszczka, ale także nie wykonuje się zabiegów paniom w ciąży.

Po zabiegu należy zadbać o skórę oraz unikać słońca, pić min 2 l wody nakładać fitr UV 50+ oraz stowować sie do zaleceń po zabiegowych.

Mezoterapia Białystok
Mezoterapia igłowa i mikroigówa na trądzik, zmarszczki, blizny

Zapraszamy do konsultacji, dobierzemy odpowiednie preparaty i zarezerwujemy termin zabiegu!