Czy makijaż permanentny jest bezpieczny dla skóry?

Makijaż permanentny pozwala zaoszczędzić sporo czasu podczas wykonywania codziennego makijażu. Jest zabiegiem inwazyjnym, przez co często kobiety boją się, że nie jest bezpieczny dla skóry. Istnieje kilka zasad, które o tym decydują. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego salonu, który oferuje usługi na wysokim poziomie.

Spis treści:

  1. Czym jest makijaż permanentny?
  2. Makijaż permanentny, czy jest bezpieczny?
  3. W jakim celu wykonuje się makijaż permanentny?

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny, który polega na wprowadzeniu barwnika pod skórę przy pomocy igły. Wykonywany jest na ustach, zastępując szminkę, na brwiach oraz oczach, jako cienie do powiek lub eyeliner. Zabieg trwa kilka godzin i jest wykonywany przy miejscowym znieczuleniu. Utrzymuje się od kilku miesięcy do kilku lat. Bardzo przypomina tatuowanie, jednak nie jest tak trwały, gdyż pigment nie jest wprowadzany aż tak głęboko i sam barwnik jest dużo delikatniejszy i lżejszy.

Makijaż permanentny, czy jest bezpieczny?

Jest kilka elementów zapewniających ochronę przy wykonywaniu zabiegu, jakim jest makijaż permanentny. Czy jest bezpieczny, decyduje przede wszystkim profesjonalizm kosmetyczki oraz przestrzeganie zasad higieny. Bardzo ważna jest dezynfekcja sprzętu oraz miejsca pracy po każdym zabiegu, a także zastosowanie jednorazowych igieł i ostrzy. Zabieg powinien być wykonywany w rękawiczkach. Przestrzeganie zasad BHP chroni skórę przed infekcjami. Kolejnym ważnym czynnikiem zapewniającym bezpieczeństwo jest szczegółowy wywiad z klientką. Prawidłowo przeprowadzony pozwala zidentyfikować wszelkie przeciwskazania, jak np. choroby dermatologiczne lub wirusowe, które mogą zwiększyć ryzyko powstania infekcji. W salonie, w którym przestrzegane są wszystkie powyższe zasady, wykonanie makijażu permanentnego jest w pełni bezpieczne. Istnieje wiele salonów oferujących makijaż permanentny oczu białystok, które spełniają te kryteria.

W jakim celu wykonuje się makijaż permanentny?

Głównym celem wykonania makijażu permanentnego jest podkreślenie urody. Dlatego powinien wyglądać on naturalnie, nawet wtedy, gdy nie mamy makijażu. Mikropigmentacja brwi podkreśli spojrzenie i nada wyrazistości makijażu, nadaje się dla każdej kobiety bez względu na typ karnacji. Dodatkowo może być wykonany u osób, które z różnych przyczyn, np. przez chemioterapię, straciły brwi. Makijaż permanentny ust poprzez obrysowanie konturu powiększy je, a zabarwiając także wargi, doda im objętości. Natomiast kreska permanentna jest świetnym sposobem na optyczne zagęszczenie rzęs oraz pogłębienie spojrzenia.