Co wpływa na trwałość pigmantacji.


Wpływ  na trwałość makijażu permanentnego ma:
1. RODZAJ SKÓRY – na skórach normalnych i suchych makijaż będzie się trzymał lepiej , na skórach tłustych, grubych, porowatych barwnika szybkiej zostaje wypuszczony w procesach regeneracji naskórka.
2.WIEK – osoby młode mają  szybszy proces  regeneracji naskórka, taki proces trwa przeważnie 28 dni, dlatego też na pierwszej korekcie widzimy po tym  okresie czasu.Osóby starsze mają inny  proces złuszczania naskórka i jest  on  wydłużony , dlatego takie osoby  przeważnie cieszą się dłużej makijażem permanentnym.
3.OGÓLNY STAN ZDROWIA I LEKI – ma to  ogromny wpływ, pomijając wszelkie choroby przewlekłe i autoimmunologiczne, problemy hormonalne np. tarczyca,  ciąża i  zwykłych przeziębienia ,choróby w których przyjmujemy antybiotyki i leki na wszelkie stany zapalne oraz  maści. Niestety wszystko wpływa na trwałość naszego makijażu permanentnego.
Łuszczyca to choroba skóry gdzie proces regeneracji naskórka jest o wiele krótszy i to też będzie powodowało, że makijaż będzie nam się szybciej „znikał " , nie jest  to przeciwwskazania bezwzględne,  ale należy pamiętać  o krótszej trwałości makijażu permanentnego.
4.PIELĘGNACJA SKÓRY -peeling,  maści złuszczające, kwasy szczególnie w obrębie makijażu permanentnego,  zioła  papki  oczyszczające wpływają na  mniejszą trwałości makijażu.
Dodatkowo picie ziół oczyszczających  jak np. czystek, który jest odpowiedzialny za oczyszczanie naszego organizmu , to też może to mieć na to wpływ.
Stosowanie odżywek do rzęs i brwi, olejku rycynowego, henna – te wszystkie zabiegi bardzo ścieńczają  nasz naskórek i zawierają substancje rozjasniające  przez co zmieniają wygląd naszego makijażu permanentnego.
Opalanie się, wychodząc na duże słońce czy na solarium powinnyśmy zabiezpieczać nasz makijaż permanentny kremem z filtrem UV.

Wszystkie czynniki  wpływają trwałość makijażu permanentnego oczywiście w miejscu  pigmentacji .